Dzień Otwarty w Schronisku Na Paluchu

Po lewej stronie uśmiechnięty pies a po lewej informacje dotyczące daty i godziny Dnia Otwartego w schronisku Na Paluchu

W najbliższą sobotę, 3 lipca schronisko na Paluchu zaprasza na Dzień Otwarty. To okazja, aby zobaczyć niedostępne na co dzień dla gości miejsca, a także uzyskać porady dotyczące adopcji psów i kotów.

„Los bezdomnych zwierząt bardzo leży nam na sercu, cieszy nas każda przeprowadzona adopcja! Zapraszamy więc do skorzystania ze szczególnej możliwości: odwiedzenia schroniska i poznania jego działań ‘od kuchni’. Spotkajmy się Na Paluchu, będziecie mogli lepiej poznać schronisko i jego podopiecznych. Kto wie, może dzięki tej wizycie zapadnie decyzja, która odmieni los któregoś ze zwierząt?” – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

W Dniu Otwartym, pracownicy oprowadzą uczestników m.in. po wnętrzach pawilonów, czy po szpitalu dla zwierząt. Zaplanowane są konkursy, kiermasz charytatywny oraz warsztaty z zakresu opieki nad psem w czasie upałów. Na miejscu będzie można zobaczyć także, jak wygląda praca EkoPatrolu Straży Miejskiej oraz obejrzeć wystawy „Schronisko Na Paluchu – 20 lat w służbie zwierzętom” oraz „Plany modernizacji schroniska”. W czasie wydarzenia obecni będą wolontariusze i pracownicy, którzy opowiedzą o schroniskowych zwierzętach i warunkach adopcji. To świetna okazja, by poznać szczegóły procesu adopcyjnego oraz możliwość poznania przyszłego podopiecznego dla osób rozważających adopcję! W ciągu Dnia Otwartego można będzie także przeprowadzić proces adopcji. Obecnie w Schronisku przebywa blisko 400 psów i 120 kotów.

Na pamiątkę, w zamian za symboliczną darowiznę, będzie można otrzymać kubek i torbę. Szczegóły wydarzenia dostępne są na Facebooku oraz na stronie internetowej schroniska.

Harmonogram wydarzenia:

Dzień otwarty odbywa się od godz. 12.00 do 16.00. O godzinie 12.00, 13.30 oraz 15.00 odbędą się wycieczki po schronisku. Warsztaty „Instrukcja obsługi psa latem” rozpoczną się o godz. 13.00. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują zapisy pod adresem e-mail: promocja@napaluchu.waw.pl.

Sprawdź lokalizację na mapie