null

Dzień Otwarty Notariatu - 18 listopada 2023 r.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W sobotę 18 listopada 2023 r. będzie miała miejsce 14.edycja Dnia Otwartego Notariatu – notariusze będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych telefonicznie, na czacie (Messenger) oraz w trakcie streamingu na żywo jak również stacjonarnie w 19 miastach w kraju (w godz. 10.00 – 16.00).

Tegoroczny temat: „Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach”.

Warszawa Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4 (tel. : 22 292 66 89).

Pytania można zadawać notariuszom już teraz za pośrednictwem strony internetowej www.porozmawiajznotariuszem.pl – odpowiedzi będą udzielane 18 listopada w trakcie streamingu na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na Facebooku.

Notariusze edukują prawnie przez cały rok

W roku akademickim 2023/2024 notariusze w całej Polsce już po raz 8. Angażują się w akcję „Bezpłatny wykład notariusza na uniwersytecie trzeciego wieku” przybliżając seniorom wybrane czynności notarialne pozwalające im bezpiecznie dokonywać czynności prawnych, szczególnie tych związanych z przekazywaniem majątku.

We wrześniu br. wystartowała nowa akcja edukacyjna „Notariusz w szkole – wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych”. Jej celem jest przybliżenie młodym ludziom specyfiki zawodu notariusza i czynności notarialnych.