null

Dyżur eksperta ZUS

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Coworkingowa przestrzeń wspólna do pracy, na pierwszym planie dwie osoby pracujące na komputerach.
Autor: m.st. Warszawa

Masz problem z założeniem profilu PUE ZUS i złożeniem wniosku o 500+? Przyjdź na spotkanie z ekspertem ZUS.

Pracownik ZUS będzie dyżurował 24 lutego w godzinach 9:00 – 13:00 w holu głównym (parter) Urzędu Dzielnicy Rembertów.

Od 1 stycznia 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje rodzinny kapitał opiekuńczy. Przejął też obsługę wniosków o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus.

Wnioski o przyznanie tych świadczeń można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia. Środki z programu będą wypłacane tylko bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

Dlatego ZUS organizuje ogólnopolską akcję w ramach wsparcia klientów w złożeniu wniosków o świadczenia rodzinne (500+ i RKO). Celem jest wyjście do klienta i dotarcie do osób, które mają ograniczone możliwości w przybyciu do placówek ZUS m.in. ze względu na odległość miejsca zamieszania od placówki Zakładu.
 

Plakat z logo 500 plus i logo ZUS informujący, że pracownik ZUS będzie dyżurował 24 lutego w godzinach 9:00 – 13:00 w holu głównym (parter) Urzędu Dzielnicy Rembertów w sprawie rodzinnego kapitału opiekuńczego oraz wniosków o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus.