null

Dom Kultury "Wygoda"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dom Kultury "Wygoda"

Dyrektor Agnieszka Niemyjska


Dom Kultury "Wygoda" prowadzi szeroko rozwiniętą działalność na terenie osiedla, dzielnicy i poza nią. Podejmowane są działania edukacyjno-kulturalne, takie jak: przedstawienia edukacyjno-kulturalne, spektakle teatralne i artystyczne dla dzieci i młodzieży, koncerty pianistyczne i gitarowe, wieczory muzyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach, wystawy i wernisaże malarskie oraz fotograficzne, koncerty i spotkania kabaretowe, imprezy i spotkania okolicznościowe, turnieje w tenisa stołowego i gry Play Station. Cyklicznie organizuje konkursy "Wiosna" dla dzieci i młodzieży szkolnej o zasięgu lokalnym i dzielnicowym. Organizuje co roku akcję "Lato i Zima w mieście", bierze udział w Dziecięcej Stolicy.
Głównymi zadaniami jest prowadzenie zajęć sekcyjnych, organizowanie imprez dla różnych grup mieszkańców, udostępnianie pomieszczeń według zapotrzebowania.
Przy DK działa również Klub Seniora, który powstał jako forma zajęć stałych. Seniorzy uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach o bardzo różnorodnej tematyce.
Wykwalifikowana kadra instruktorska prowadzi dla dzieci i młodzieży zajęcia plastyczne, naukę gry na pianinie, naukę gry na gitarze klasycznej, naukę tańca, sekcję teatralną, naukę obsługi komputera dla wszystkich, dla młodzieży i dorosłych koło fotograficzne, dla dzieci gimnastykę korekcyjną, dla pań gimnastykę zdrowotną oraz dla pań i dziewcząt aerobik.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.