Dodatkowy nabór wniosków na ekologiczne inwestycje

Zachęcamy do składania wniosków o dofinansowanie do instalacji urządzeń gromadzących wodę, usuwania wyrobów z azbestem, a także dotacje na przyłączenie budynku do kanalizacji. Dodatkowy nabór trwa do końca maja.

W kontekście zapowiadanej w tym roku suszy warto zainwestować w urządzenia małej retencji, czyli instalacje, które pomagają łapać deszcz. Wodę, zwaną deszczówką można wykorzystać na przykład do podlewania ogródka.
W ramach jednego wniosku można otrzymać do 4 000 zł (dotacja dla osób fizycznych oraz mieszkańców, prowadzących działalność gospodarczą), do 10 000 zł (pozostali wnioskodawcy niezaliczani do sektora finansów publicznych) lub nawet do 80% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji (dla jednostek sektora budżetowego, będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi). Dokumenty do wypełnienia i wskazówki, dotyczące zakładania urządzeń małej retencji dostępne są na platformie Warszawa 19115 oraz na stronie zielona.um.warszawa.pl.

Złóż wniosek zdalnie
W czasie stanu epidemii mieszkańcy mogą przesyłać wnioski o dotacje pocztą na adres ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa lub skan dokumentacji mailowo, na adres Sekretariat.BOS@um.warszawa.pl. Wniosek przysłany skanem będzie opracowany, a oryginał warszawiacy będą mogli dostarczyć w dniu podpisywania umowy o udzielenie dotacji.