null

Centralne obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

1 sierpnia o godz. 17:00 w celu upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie stolicy zostaną uruchomione syreny alarmowe z sygnałem dźwiękowym, ciągłym trwającym 1 minutę.

W tym roku, mając na uwadze obostrzenia związane z panującą pandemią, jesteśmy zmuszeni zmienić dotychczasową formułę organizacji obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do oglądania transmisji online głównych uroczystości 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

➡️ 31 lipca · piątek · godz. 18.00

Uroczysta msza święta, Katedra Polowa Wojska Polskiego.

Link do transmisji: https://youtu.be/EQ5JiQpd5sA

➡️ 1 sierpnia · sobota · godz. 17.00

Godzina „W”– oddanie hołdu powstańcom. Pomnik Gloria Victis, Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Link do transmisji: https://youtu.be/Gq4uPSCfCUs

(W Dzielnicy Rembertów spotykamy się na lokalnych obchodach przy Pomniku Obrońców Radiostacji KG AK przy ul. Haubicy. Przypominamy, że uczestnicy uroczystości mają obowiązek zasłaniania ust i nosa lub zachowania 1,5-metrowej odległości od innych osób)

➡️ 2 sierpnia · niedziela · godz. 10.00

Uroczystość odsłonięcia pomnika kpt. Stanisława Jankowskiego „Agatona”. Zbieg ulic Karowej i Browarnej.

Link do transmisji: https://youtu.be/dueDBoqA2f4

Wybrane uroczystości będą transmitowane on-line również na stronie:

www.um.warszawa.pl/powstaniewarszawskie


❗️Apel do mieszkańców Warszawy: Cześć Bohaterom Powstania❗️

Apel do mieszkańców Warszawy i naszych gości o uczczenie pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego podpisał prezydent Rafał Trzaskowski oraz przedstawiciele Związku Powstańców Warszawskich i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W tym roku obchody będą miały wyjątkowy charakter z uwagi na pandemię. Mimo to odbędą się wszystkie doroczne wydarzenia, a także dwa specjalne.

Treść apelu i inne informacje na temat centralnych obchodów: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/apel-do-mieszka-c-w-warszawy-cze-bohaterom-powstania

Informator w PDF: http://powstanie44.um.warszawa.pl/files/informator_76PW.pdf