null

Bezpłatne warsztaty dla rodziców o platformach do zdalnej nauki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W poniedziałek, 23 listopada 2020 r. (godz. 18:00 –20:00) zapraszamy Rodziców na bezpłatne warsztaty na temat podstawowych umiejętności ułatwiających dzieciom naukę zdalną, z wykorzystaniem m.in. platformy Eduwarszawa.pl.
Według tegorocznych danych UNICEF zamknięcie placówek edukacyjnych i zamiana nauki stacjonarnej na zdalną wpłynęło na edukację ponad 80% uczniów na świecie. W tym samym czasie większość rodziców realizuje swoje obowiązki zawodowe z domu, część z nich niestety straciła miejsce zatrudnienia lub ma znacznie ograniczone możliwości pracy. Rodziny na całym świecie mierzą się teraz z wieloma trudnymi emocjami – strachem, bezradnością i niepokojem. Najmłodsi czują się zagubieni, a część z nich nie potrafi nawet nazwać swoich uczuć. Zbudowanie dobrej, partnerskiej relacji „dorosły – dziecko” jest dziś ogromnie pożądane, a z drugiej strony może okazać się trudne.
W formalnej edukacji to również skomplikowany czas. Pandemia postawiła nauczycieli przed koniecznością bieżącego wypracowywania nowej dydaktyki nauczania szkolnych przedmiotów i sposobów wspierania potrzeb emocjonalnych dzieci. W Warszawie nauczyciele intensywnie pracują nad swoimi umiejętnościami, doskonaląc się indywidualnie i całymi radami pedagogicznymi. Od kwietnia Urząd m.st. Warszawy etapami wdraża projekt Eduwarszawa.pl, dzięki któremu nauczyciele i uczniowie mają dostęp do usługi Office 365 Education. Jest to oczywiście jedno z kilku narzędzi wykorzystywanych w zdalnej nauce, ale do roku 2021 ma być dostępne dla wszystkich warszawskich szkół i placówek. 
Wnioski z wiosennych doświadczeń pozwoliły nam lepiej przygotować się do obecnych wyzwań, ale wszyscy nadal stoimy przed koniecznością opanowywania nowych narzędzi pracy i zdobywania lub rozszerzania cyfrowych kompetencji. Stąd następna inicjatywa Urzędu m.st. Warszawy kierowana jest do kolejnej grupy dorosłych mogących w tym wspierać dzieci – do ich Rodziców.
Razem z Zespołem Microsoft ds. Edukacji zapraszamy Państwa na dedykowane szkolenie, podczas którego doświadczony nauczyciel i szkoleniowiec pokaże podstawowe umiejętności, pomagające uczniom w trakcie zdalnej nauki. Prowadzący będzie w kontakcie z uczestnikami na czacie, a jeśli zainteresowanie Rodziców będzie duże, zorganizujemy kolejne spotkania.
Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy będą chcieli dać swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa w tak mierzalnym zakresie, jak korzystanie z określonych narzędzi, przydatnych przecież nie tylko w czasie zdalnej nauki.       
Prowadzący:
Artur Rudnicki – Konsultant Microsoft ds. Edukacji, wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu
Tematyka:
    Office 365 dla Edukacji – wprowadzenie do dostępnych usług i aplikacji
    Modele pracy z Microsoft Teams:
        przez aplikację
        przez przeglądarkę internetową
        Obsługa spotkań on-line w Microsoft Teams z poziomu ucznia
        Obsługa zadań i testów w Microsoft Teams z poziomu ucznia
        Praca z OneNote z poziomu ucznia
Termin:
23 listopada 2020 r. (poniedziałek), godz. 18:00 –20:00
Link do spotkania możesz otrzymać w szkole, w której uczy się twoje dziecko. Szkolenie będzie nagrywane i udostępnione do późniejszego odtworzenia. 
 
(źródło informacji: www.edukacja.warszawa.pl)