null

Bezpieczny senior w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 21 maja br. delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz z funkcjonariuszką Komisariatu Policji Warszawa Rembertów uczestniczyli w spotkaniu ze słuchaczami z Rembertowskiej Akademii Seniora.

Podczas spotkania kierownik zespołu delegatury BBiZK omówił temat związany z ostrzeganiem i alarmowaniem o zagrożeniach na terenie m.st. Warszawy. Następnie sierż. sztab. Katarzyna Wacławiak  przedstawiła problematykę dotyczącą wyłudzania pieniędzy od osób starszych oraz metod stosowanych przez oszustów. Seniorzy dowiedzieli się również jak należy postępować by nie stać się ofiarą przestępstwa zarówno w swoim domu, jak również w środkach komunikacji miejskiej. Wyjaśniono seniorom także jak ważne jest zabezpieczenie cennych przedmiotów tj.: karty bankomatowe czy dowody osobiste. Uczestnicy spotkania pozyskali również szereg informacji oraz wskazówek i porad jak unikać zagrożeń przy podpisywaniu umów sprzedaży, umów na świadczenie usług oraz co zrobić w przypadku gdy niekorzystna umowa została już zawarta.

Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali zakładki do książek promujące kampanię informacyjną „Dziadku, Babciu… Bądź ostrożny” nie daj się oszukać. Zakładki zostały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.