null

Koncert afrykański - zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.11.2022 13:00 - 28.11.2022 15:00
Dom Kultury Wygoda, Koniecpolska 14, Warszawa

Koncert afrykański - to przede wszystkim duża dawka pozytywnej afrykańskiej, słonecznej energii. Podczas koncertu, będziemy tańczyć jak słonie, śpiewać, skakać, tupać, i jak przystało na afrykański zwyczaj grać na bębnach. Koncert jest połączony z warsztatami gry na bębnie djembe.

W trakcie koncertu dzieci nauczą się śpiewać afrykańskie melodie "Simamma ka" "Tue Tue" oraz autorskie piosenki wykonawców takie jak np.: "Tańczy tańczy słoń", lub "Kto zamieszkał w Baobabie", będziemy uczyć się afrykańskiego tańca "Sinte", czytać afrykańskie wiersze, będzie można usłyszeć opowieści o Senegalu, Gwinei.
Wystąpią:Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi, muzyk, pedagog muzyczny, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci, pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej
oraz Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, wiele lat spędził na Czarnym Lądzie i z serca dzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce.
Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy: 22 812 06 33