null

Ananke - spektakl teatralny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.11.2021 18:00 - 21.11.2021 19:00
Dom Kultury Wygoda, ul. Koniecpolska 14, Warszawa

Ananke to bezsłowny dramat oczekiwania inspirowany utworem Stanisława Wyspiańskiego "Warszawianka". Oparty jest na teatrze ruchu i formy korzystającym z pantomimy, magnetycznego tańca butoh, plastyki ciała i muzyki.

Opowieść nawiązuje do popularnego motywu pożegnania ukochanego idącego na bój, niosąc znaczenia metaforyczne i ikoniczne, które dotyczą wolności, miłości i pamięci historycznej.
W dramacie losu, przeznaczenia "Ananke" przeplatają się dwie przeciwstawne tonacje niosące ze sobą radość, jak i śmierć. Partytura działań aktorskich służyć będzie postaciom noszących piętno halucynacji, wizji i fantasmagorii. W tym nastrojowym teatrze wizualno-muzycznym, poza słowami rozegra się dramat losu na dwóch płaszczyznach: poszczególnych jednostek i zbiorowy dramat całego narodu. To ryt przejścia z przeszłości do dnia dzisiejszego, rana, z której popłynie nowe życie.
Odwołanie do powstania listopadowego przez pryzmat Wyspiańskiego w miejscu jednej z najważniejszych bitew stanowiło unikatowe połączenie rzeczywistości historycznej i współczesnej.
To wyjątkowe przedstawienie w którym cisza wybrzmi głośniej niż dialog.
"On jeszcze we mnie żyw,
jeszcze go widzę, — przed sobą, przy sobie, —
jak się żegna, żyw jeszcze, żyw jeszcze..."
Warszawianka

Spektakl Ananke powstał dzięki współpracy Marka Kowalskiego z Teatru Akt, Anny Ługowskiej ze Sztuki Ciała i kompozytora Roberta Jędrzejewskiego
Obowiązuje reżim sanitarny oraz zapisy tel. 22/8120633
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!