null

Akcja szczepienia przeciw COVID-19

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zaszczep się na zdrowie – akcja szczepienia przeciw COVID-19❗

15.01.2021 r. ruszają zapisy dla osób powyżej 80 r.ż., a szczepienia dla seniorów 70+ rozpoczną się 25 stycznia.

W Rembertowie będą działały trzy punkty szczepień (dane na dzień 15.01):

➡️ al. gen. Chruściela 103 (teren ASzWoj) tel. 261 814 206  http://www.spzozaon.pl/ 

➡️ ul. Gawędziarzy 18 tel. 22 740 20 20 

➡️ ul. Zawiszaków 23 tel. 22 515 44 00 http://www.szpzlo.waw.pl/

Szczegóły, opis procesu rejestracji, dane kontaktowe https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Aktualizacja z 22 stycznia 2021:

Osoby, które mają problem z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień, mogą liczyć na wsparcie Warszawy. Zapewniamy transport dla osób z niepełnosprawnościami, niesamodzielnych seniorów 70+ oraz pomoc wolontariuszy dla Powstańców Warszawskich. Mobilne punkty szczepień przyjadą do pacjenta. Szczegółowe informacje: bezpłatna infolinia 989 i https://warszawa19115.pl/koronawirus

Jak zarejestrować się na szczepienie?
poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989
Można zapisać się osobiście lub poprosić o to członka rodziny. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, a informacja z potwierdzeniem umówienia wizyty przyjdzie SMSem. Podczas rejestracji wybiera się konkretny termin oraz miejsce szczepienia.
przez Internetowe Konto Pacjenta
Druga możliwość to umówienie wizyty przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W procesie rejestracji dostaniemy do wyboru pięć dostępnych terminów w punktach szczepień znajdujących się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Po dokonaniu rejestracji, na podany numer telefonu otrzymasz powiadomienie SMS. Kolejne powiadomienie przyjdzie na dzień przed terminem szczepienia.
przez kontakt z wybranym punktem szczepień
Szczepienie przeciw SARS-CoV-2 jest dobrowolne i darmowe. Nie będzie możliwości samodzielnego zakupienia (otrzymania) szczepionki w aptece. Obecnie dopuszczony do użytku preparat musi być przechowywany w odpowiedniej, bardzo niskiej temperaturze.

skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ

poprzez SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. 
System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.