null

Akademia Sztuki Wojennej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Akademia Sztuki Wojennej jest spadkobierczynią i kontynuatorką Szkoły Rycerskiej założonej w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta, której absolwentem był m.in. Tadeusz Kościuszko.

Obecnie Akademia jest nowoczesnym centrum badawczo-edukacyjnym podległym ministrowi obrony narodowej, prowadzącym badania z zakresu bezpieczeństwa oraz bieżące analizy i studia strategiczne na rzecz urzędów: Kancelarii Prezydenta, Premiera, Ministra Obrony Narodowej, a także innych organów władz publicznych.

Studenci przygotowywani są do pracy w strukturach administracji państwowej i samorządowej, które odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe oraz system reagowania kryzysowego. Kilka tysięcy studentów kształconych jest przez kadrę dydaktyczną uczelni (60 profesorów i doktorów habilitowanych oraz 130 doktorów), jak również przez innych ekspertów w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa państwa, wywodzących się ze środowisk wojskowych i cywilnych.

W strukturach Akademii znajduje się jedyne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych, a także Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia, które wykorzystywane są w procesie dydaktycznym i naukowo-badawczym.

Studenci maja do dyspozycji m.in. profesjonalnie wyposażone sale wykładowe i laboratoria, 12 sal konferencyjnych, zinformatyzowaną bibliotekę z katalogiem internetowym (około miliona woluminów), czytelnię internetową, studio telewizyjne, blisko 1000 miejsc hotelowo-internatowych, nowoczesna stołówkę akademicką, restaurację dla 320 gości, dwie hale sportowe, kryty basen, saunę, siłownię strzelnicę sportową oraz korty tenisowe.Akademia Szuki Wojennej
al. gen. A. Chruściela 103
00-910 Warszawa

 

http://www.akademia.mil.pl/