null

9. Bieg RUNbertów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wielkimi krokami nadchodzi jeden z najszybszych biegów na 5 km w Warszawie. Już po raz dziewiąty po rekordy życiowe pobiegną uczestnicy biegu RUNbertów. W ramach imprezy odbędą się Otwarte Akademickie Mistrzostwa Warszawy w biegach ulicznych i nie zabraknie czegoś dla najmłodszych.

TERMIN I MIEJSCE
Bieg odbędzie się w dniu 17 października 2021 r. (niedziela) w Rembertowie. Start/meta oraz miasteczko zawodów będzie zlokalizowane na terenie LI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie, ul. Kadrowa 9.

TRASA I GODZINY STARTU
Dla biegaczy na dystansie 5 km start i meta będą miały miejsce na terenie LI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie, ul. Kadrowa 9. Trasa przebiega ulicami asfaltowymi, w żadnym miejscu nie wiedzie chodnikami.

Przebieg trasy: trasa biegu rozpoczyna się na ul. Kadrowej następnie skręca w prawo w ul. Chruściela, dalej (po zawrotce) w ul. Bombardierów, następnie w prawo w ul. Zawodową, potem w lewo w ul. Kadrową, później w lewo w ul. Roty, następnie w prawo w ul. Pilarzy ponownie w prawo w ul. Kanonierską, następnie w lewo ul. Kadrową, później w prawo w ul. Magenta, w prawo ul. Listonoszy, następnie w prawo ul. Kamaszniczą, w lewo ul. Jerzego, w prawo ul. Pacholęcą i lewo w ul. Kadrową do mety na terenie Liceum im. Tadeusza Kościuszki.

Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu pod rygorem dyskwalifikacji.

Dystans w zależności od kategorii wiekowej „Mini RUNbertów”.
Start nastąpi w godzinach:
Godz. 10:00 start Biegu Dzieci – 1 seria (rocznik 2015 i młodsi)
Godz. 10:20 start Biegu Dzieci – 2 seria (rocznik 2013 i 2014)
Godz. 10:40 start Biegu Dzieci – 3 seria (rocznik 2011 i 2012)
Godz. 11:00 start Biegu Dzieci – 4 seria (rocznik 2009 i 2010)

12:30 – bieg główny RUNbertów

Na mecie będą się znajdować stanowiska wydawania wody, medali.

LIMIT I POMIAR CZASU
Limit czasu biegu głównego wynosi 60 minut.

Zawodnicy, którzy nie ukończą biegu w limicie czasu zobowiązani są do zejścia z trasy.

Wszelkie klasyfikacje będą wyliczane na podstawie czasu netto (od momentu przebiegnięcia linii startu do momentu przekroczenia linii mety). Numer startowy posiada przyklejone od wewnątrz elektroniczne chipy pomiaru czasu, jest gotowy do użycia i należy przymocować go z przodu na odzieży wierzchniej za pomocą agrafek. Wszelkie modyfikacje, zginanie, odrywanie chipów i pianek zabezpieczających są zabronione i mogą spowodować dyskwalifikację.

Zapisy trwają do 15 października bądź do wyczerpania puli miejsc. Zawodnicy do biegu głównego mogą się zarejestrować na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6410

Zgłoszenia do biegu dla dzieci MINI RUNbertów są przyjmowane na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6416

Rekord imprezy wśród mężczyzn wynosi 14:43 i należy do Jakuba Nowaka z 2018 roku, a wśród kobiet 16:56 i uzyskała go rok temu Sabina Jarząbek.

W 95 procentach trasa pozostaje taka sama jak w zeszłym roku. Ta mała zmiana dotyczy tylko miejsca startu, bo chcemy w tym roku otrzymać atest PZLA. Meta, tak jak poprzednio, usytuowana będzie na terenie Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kadrowej. Trasa jest płaska i chociaż ma sporo zakrętów, to uważam że można pokusić się tu o dobre wyniki.

Staramy się wracać do normalności i organizować jak najbezpieczniejsze wydarzenia. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, to mam nadzieję że znów spotkamy się w licznym gronie, bo biegacze tęsknią za takimi imprezami. Będziemy jednak prosili, żeby uczestnicy nosili maseczki w biurze zawodów czy przed startem. Rok temu to świetnie zagrało.

- Dodaje Karol Daniluk z AZS Warszawa

Rywalizację na 5 km tradycyjnie poprzedzać będzie „MiniRUNbertów – bieg z maskotkami”. Wszystko odbywać się będzie w seriach na dystansach od 100 do 400 m, a młodzi adepci startować będą na bieżni wokół szkolnego boiska. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej radosnych biegów, a ulubiony pluszak dodaje plus dodatkowej energii na finiszu. Łączny limit zgłoszeń wynosi 200 osób.

Organizatorem imprezy jest AZS Warszawa na zlecenie Urzędu Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy. Partnerami wydarzenia są: Aktywna Warszawa, Rembertów Team, BiegnijZwierzu.pl, Selgros, DMX Komputery oraz PrintPlus Active Wear,.

Kontakt do Organizatora:

AZS Warszawa

Karol Daniluk

tel.: 500-226-908

adres mailowy: karol.daniluk@azs.pl