null

17 października odbył się 9. Bieg RUNbertów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Patryk Stypułkowski i Anna Śleszycka zwyciężyli 9. RUNbertów - Bieg Rembertowa.

Prywatnie parę łączy coś więcej niż tylko sportowa pasja. Jak przyznali, pierwszy raz wspólnie wygrali bieg. Dlatego radość z sukcesu była podwójna.

W niedzielę 17 października br. niemal 450 zawodników w wieku od kilkunastu do kilkudziesięciu lat pobiegło ulicami Starego Rembertowa w kolejnej edycji corocznego biegu organizowanego w dzielnicy i cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy, a nawet innych miast. Biegacze mieli do pokonania 5-kilometrową atestowaną trasę, która „czekała” na nowe rekordy. W tym roku start znajdował się przy ul. Kadrowej, a meta – tak jak w ubiegłym roku – przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki.  

Zanim ulice Rembertowa wypełniły się kolorowym tłumem pasjonatów biegania, na szkolnym boisku rozegrano biegi dla dzieci. Na dystansach od 100 do 400 metrów rywalizowało w różnych rocznikach łącznie 200 młodych adeptek i adeptów biegania. Tradycyjnie zmagania i rywalizacja dzieci obfitowały w wiele emocji, których dopingowali rodzice. 
     

W biegu dorosłych po niezwykle pasjonującym finiszu zwycięzcą RUNbertów 2021 został Patryk Stypułkowski z wynikiem 15:14, który tylko o 3 sekundy wyprzedził Radosława Gromka, który tak jak rok temu znów był drugi.

Emocji nie brakowało również w zmaganiach i rywalizacji pań. Dopiero pod koniec trasy na prowadzenie wyszła Anna Śleszycka, ostatecznie zwyciężając ze znakomitym czasem 18:03. To nowy rekord życiowy zawodniczki RKS Łódź na tym dystansie, choć zabrakło niewiele do złamania bariery 18 minut, co byłoby jeszcze cenniejszym osiągnięciem. 

W sumie aż 73 biegaczy pokonało dystans 5 km w czasie poniżej 20 minut. W klasyfikacji Otwartych Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegu RUNbertów najlepszymi okazali się: wspomniany Patryk Stypułkowski z Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie oraz Sylwana Gajda z Uniwersytetu Warszawskiego, która uzyskała wynik 18 min i 10 sekund. 

Bieg Rembertowa to jedna ze sportowych wizytówek naszej dzielnicy - powiedziała Agnieszka Kądeja, burmistrz dzielnicy Rembertów. – Organizujemy ten bieg od dziewięciu lat i stało się to już naszą tradycją. Bardzo cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości chcą biegać z nami w naszej dzielnicy. Z tego, co zdążyłam usłyszeć, wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni, tak z organizacji i wspaniałej atmosfery, jak również z osiągniętych wyników. I oto nam właśnie chodzi.

Dodajmy jeszcze, że w klasyfikacji najszybszych mieszkańców Rembertowa zwyciężyli: Marek Jendrych (z czasem 16:45) i Iwona Rek (z czasem 19:30). 

Organizatorem RUNbertów 2021 był Urząd Dzielnicy Rembertów m.st Warszawy, a realizatorem AZS Warszawa. Partnerami wydarzenia byli Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, BiegnijZwierzu.pl, Stowarzyszenie Rembertów Team oraz Selgros Cash&Carry. 

Wyniki mężczyzn 
1 Patryk Stypułkowski (15:14)
2 Radosław Gromek (15:17)
3 Kamil Szymaniak (15:17)

Wyniki kobiet 
1 Anna Śleszycka (18:03)
2 Sylwana Gajda (18:10)
3 Joanna Trzcińska (18:36)

 

Zobacz galerię (5 zdjęć)