null

17 października odbył się 9. Bieg RUNbertów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Patryk Stypułkowski i Anna Śleszycka zwyciężyli 9. RUNbertów - Bieg Rembertowa.

Prywatnie parę łączy coś więcej niż tylko sportowa pasja. Jak przyznali, pierwszy raz wspólnie wygrali bieg. Dlatego radość z sukcesu była podwójna.

W niedzielę 17 października br. niemal 450 zawodników w wieku od kilkunastu do kilkudziesięciu lat pobiegło ulicami Starego Rembertowa w kolejnej edycji corocznego biegu organizowanego w dzielnicy i cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy, a nawet innych miast. Biegacze mieli do pokonania 5-kilometrową atestowaną trasę, która „czekała” na nowe rekordy. W tym roku start znajdował się przy ul. Kadrowej, a meta – tak jak w ubiegłym roku – przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki.  

Zanim ulice Rembertowa wypełniły się kolorowym tłumem pasjonatów biegania, na szkolnym boisku rozegrano biegi dla dzieci. Na dystansach od 100 do 400 metrów rywalizowało w różnych rocznikach łącznie 200 młodych adeptek i adeptów biegania. Tradycyjnie zmagania i rywalizacja dzieci obfitowały w wiele emocji, których dopingowali rodzice. 
     

W biegu dorosłych po niezwykle pasjonującym finiszu zwycięzcą RUNbertów 2021 został Patryk Stypułkowski z wynikiem 15:14, który tylko o 3 sekundy wyprzedził Radosława Gromka, który tak jak rok temu znów był drugi.

Emocji nie brakowało również w zmaganiach i rywalizacji pań. Dopiero pod koniec trasy na prowadzenie wyszła Anna Śleszycka, ostatecznie zwyciężając ze znakomitym czasem 18:03. To nowy rekord życiowy zawodniczki RKS Łódź na tym dystansie, choć zabrakło niewiele do złamania bariery 18 minut, co byłoby jeszcze cenniejszym osiągnięciem. 

W sumie aż 73 biegaczy pokonało dystans 5 km w czasie poniżej 20 minut. W klasyfikacji Otwartych Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegu RUNbertów najlepszymi okazali się: wspomniany Patryk Stypułkowski z Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie oraz Sylwana Gajda z Uniwersytetu Warszawskiego, która uzyskała wynik 18 min i 10 sekund. 

Bieg Rembertowa to jedna ze sportowych wizytówek naszej dzielnicy - powiedziała Agnieszka Kądeja, burmistrz dzielnicy Rembertów. – Organizujemy ten bieg od dziewięciu lat i stało się to już naszą tradycją. Bardzo cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości chcą biegać z nami w naszej dzielnicy. Z tego, co zdążyłam usłyszeć, wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni, tak z organizacji i wspaniałej atmosfery, jak również z osiągniętych wyników. I oto nam właśnie chodzi.

Dodajmy jeszcze, że w klasyfikacji najszybszych mieszkańców Rembertowa zwyciężyli: Marek Jendrych (z czasem 16:45) i Iwona Rek (z czasem 19:30). 

Organizatorem RUNbertów 2021 był Urząd Dzielnicy Rembertów m.st Warszawy, a realizatorem AZS Warszawa. Partnerami wydarzenia byli Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, BiegnijZwierzu.pl, Stowarzyszenie Rembertów Team oraz Selgros Cash&Carry. 

Wyniki mężczyzn 
1 Patryk Stypułkowski (15:14)
2 Radosław Gromek (15:17)
3 Kamil Szymaniak (15:17)

Wyniki kobiet 
1 Anna Śleszycka (18:03)
2 Sylwana Gajda (18:10)
3 Joanna Trzcińska (18:36)

 

9. edycja biegu Runbertów. Zwycięzcy pierwszych miejsc stoją na podium. Na podium obok zwycięzców stoi także burmistrz dzielnicy Rembertów Agnieszka Kądeja.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
9. edycja biegu Runbertów. Start biegu głównego.
9. edycja biegu Runbertów. Biegnący zawodnicy.
9. bieg Runbertów - bieg dzieci.
9. bieg Runbertów. Rozgrzewka przed biegiem.