null

"Warszawski Lutosławski" - koncert Magdy Navarrete

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Warszawski Lutosławski” to niezwykły projekt muzyczny Magdy Navarrete i Piotra Steczka, których na rembertowskiej scenie zobaczymy już 6 listopada o godz.18:00. Koncert odkrywający zapomnianą i owianą tajemnicą twórczość kompozytora odbędzie się w Akademii Sztuki Wojennej.

Po występie Magdy Navarrete podczas III Rembertowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i gorącym przyjęciu jej przez tutejszą publiczność jasne było, że ta artystka do Rembertowa jeszcze zawita. Tym razem zobaczymy i usłyszymy ją w zupełnie innej odsłonie…

„Warszawski Lutosławski” to spotkanie świata klasyki i rozrywki, szlachetnego brzmienia i nowoczesności. Magda Navarrete i Piotr Steczek – doświadczeni i znakomici muzycy postanowili uchylić wieko “starych skrzyń” i przybliżyć słuchaczom tę jakże fascynującą stronę twórczości kompozytora. Stworzyli projekt, który swoim brzmieniem nawiązuje do tradycji kiedy orkiestry grały na żywo, bez przeprodukowanych, komputerowych brzmień. „Warszawski Lutosławski” to kwintet smyczkowy, intrumety akompaniujące, kontrabas i perkusjonalia w opracowaniach Piotra Steczka, a także retro głos Magdy Navarrete. Bez wątpienia będzie to uczta dla wszystkich tęskniących za melodiami z duszą i charakterem. Wspaniałe widowisko, podczas, którego artyści wspólnie z publicznością łączyć będą klasykę z nowoczesnością.

Dzięki uprzejmości władz uczelni, koncert odbędzie się w sali widowiskowo-konferencyjnej im. gen. F. Gągora Akademii Sztuki Wojennej. Bezpłatne wejściówki mozna było otrzymać w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Osoby posiadające wejściówki prosimy o wcześniejsze przybycie na koncert. W związku z powtarzającą się sytuacją, że nie wszyscy, którzy pobrali wejściówki przyszli na organizowane przez urząd wydarzenie, tym razem od godz. 17:55 będą wpuszczane na wolne miejsca na sali osoby bez wejściówek.

ZAPRASZAMY!