null

"Od słowa do słowa"...

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rusza cykl spotkań z ludźmi znanymi, lubianymi i śmiało można powiedzieć, że wybitnymi w dziedzinach, które reprezentują. Ciekawe rozmowy będą prowadzone w wybrane środy w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Rembertowie. Postacie, które odwiedzą naszą dzielnicę są gwarancją, że od słowa do słowa.. wynikną bardzo ciekawe dyskusje!

 

Pierwsze z cyklu spotkań zaplanowane zostało już na 12 października, na godz. 18:00, a naszym gościem będzie Przemysław Babiarz – dziennikarz i komentator sportowy. Chyba każdy, komu tematyka sportowa nie jest obca, zna tę postać chociażby z telewizyjnych relacji z biegów narciarskich, zawodów pływackich, lekkoatletycznych, łyżwiarstwa figurowego, a także wielu, wielu innych dyscyplin. Nie raz komentował dla widzów zmagania sportowców podczas Olimpiad. Wielokrotnie nominowany do nagrody Telekamery, otrzymał swoją statuetkę już dwukrotnie – w 2013 i 2014 r.

W listopadzie (9 listopada, godz. 18:00) do Rembertowa przyjedzie ks. Piotr Pawlukiewicz – rekolekcjonista, legenda polskiego kaznodziejstwa, wieloletni duszpasterz akademicki Warszawy. Jego książka „Katechizm podręczny” to zapis audycji, które pod tym samym tytułem ukazywały się na antenie Radia Józef w 2002 r. Ks. Piotr opowiadał w nich na pytania słuchaczy, dotyczące wiary i życia codziennego. Z pewnością podczas spotkania w Rembertowie uraczy publiczność kilkoma cennymi wskazówkami na całkiem zwyczajne życie.

Kolejną osobistością, która przyjedzie do naszej dzielnicy będzie poeta Ernest Bryll.  Chociaż najbardziej znane wśród czytelników są właśnie jego wiersze, to nie należy zapominać, że ma on na swoim koncie również kilka książek pisanych prozą, a także teksty piosenek, śpiewane przez gwiazdy polskiej estrady. Oprócz twórczości artystycznej, angażował się w rozwój kultury polskiej także poza granicami kraju. Jego wkład w kulturę był nie raz doceniany. Ernest Bryll został m.in. odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Spotkanie z tym niezwykłym człowiekiem w rembertowskiej bibliotece odbędzie się 7 grudnia, również o godz. 18:00