null

"Nie daj się złowić"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ruszyła kolejna odsłona kampanii wymierzonej przeciwko kieszonkowcom „Nie daj się złowić” pod wielkanocną nazwą „ Nie daj się zrobić w jajo”. Podobnie, jak w ubiegłych latach akcja prowadzona jest wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego i potrwa do 31 marca.

O bezpieczeństwie własnych kosztowności zapominamy także w środkach komunikacji miejskiej, gdzie w tłoku jesteśmy szczególnie narażeni na kradzież.

Należy wyraźnie podkreślić, iż właśnie takie okazje wykorzystują kieszonkowcy. W trosce o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców m.st. Warszawy, osób pracujących w stolicy, jak też turystów, policyjni wywiadowcy swoje działania prowadzić będą głównie w autobusach, tramwajach oraz metrze.

Działania edukacyjne polegać będą na kontrolowanym inscenizowaniu przez policjantów momentów kradzieży kieszonkowych, w celu uświadomienia wytypowanym osobom, jak nieuwaga i brak nadzoru nad posiadanym mieniem może zachęcić potencjalnych złodziei do kradzieży. Jednocześnie policjanci rozdawać będą „żółte kartki”, które są formą ostrzeżenia dla „gapowiczów”.

 

Aby nie paść ofiarą kieszonkowca, policjanci radzą:

• bądź uważny w miejscach zatłoczonych;

• nie obdarzaj obcych nadmiernym zaufaniem;

• nie eksponuj rzeczy wartościowych np. pieniędzy, dokumentów;

• torebkę, saszetkę noś zawsze zamkniętą;

• podczas podróży pilnuj swojego bagażu;

• nie noś karty bankomatowej razem z zanotowanym numerem PIN.

 

Komendant Komisariatu Policji

nadkom. Marcin Prochot

tel. 22 6036842, 22 6119007

e-mail: marcin.prochot@policja.waw.pl, komendant.kprembertow@policja.waw.pl

 

Załączniki: