null

"Lato w Mieście" z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 217 w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 16 lipca 2020 roku przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 217 przy ul. Paderewskiego 45 w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci w wieku od 7 do 11 lat, a organizatorzy zadbali o środki ostrożności i podstawowe zasady higieny, w związku z obecną sytuacją epidemiczną.

Wizyta w szkole rozpoczęła się zabawą – dzieci na rozgrzewkę otrzymały krzyżówki i rebusy, których tematyka była związana z zasadami bezpieczeństwa. Za prawidłowe rozwiązanie zagadek dzieci otrzymywały nagrody. Następnie rozmawialiśmy z uczniami o zachowaniu bezpieczeństwa w kontaktach z osobą obcą, podczas wypoczynku nad wodą oraz zasadach prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Przypomnieliśmy również dzieciom numery telefonów alarmowych, a w dalszej części spotkania był czas na zadawanie pytań.

Główną atrakcją była możliwość obejrzenia z zewnątrz i od środka radiowozów policyjnych, włączenie sygnału dźwiękowego, a także zapoznanie się z elementami umundurowania policjantów.

Spotkanie z dziećmi upłynęło w ciekawej i bezpiecznej atmosferze. Na zakończenie uczniowie otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.