null

"Dzień trochę inny niż wszystkie" w Przedszkolu nr 376 w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 10 października 2018 roku przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz z dzielnicową z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów odwiedzili przedszkolaków z placówki nr 376 przy ul. Admiralskiej 17 w Warszawie.

Spotkanie z najmłodszymi rozpoczęto od przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas podróży do i z przedszkola. Omówiono z maluchami jak należy bezpiecznie podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa. Wyjaśniono dzieciom jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszych i dlaczego warto je nosić. Dodatkowo przedszkolaki dowiedziały się jak należy postępować w kontakcie z osobą obcą, czy też dlaczego nie wolno bawić się lekami lub ostrymi narzędziami. W dalszej części spotkania dzieci miały możliwość wykazać się znajomością numerów alarmowych oraz zadawać pytania. Przedszkolaki z chęcią uczestniczyły w spotkaniu, rozmawiały o swoim bezpieczeństwie i opowiadały o swoich przeżyciach.

Spotkanie z grupą jeżyków, kropelek oraz wiewiórek upłynęło w bardzo ciekawej i wesołej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki oraz odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.