null

„12 opowieści o Ja” - wernisaż wystawy literacko-fotograficznej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.06.2022 18:00 - 20.06.2022 20:00
Biblioteka Publiczna w Rembertowie, Gawędziarzy 8, Warszawa

Zapraszamy do biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 na wernisaż wystawy przygotowanej przez Annę Sadowską, Grażynę Sobieską oraz rembertowskiego fotografa Romana Kalinowskiego. Wydarzeniu będą towarzyszyły miniwarsztaty literackie połączone z fotograficzną sesją portretową. Zapraszamy 20 czerwca o g. 18.

Wystawa „12 opowieści o Ja” jest efektem warsztatów przeprowadzonych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 2, inspirowanych międzynarodowym projektem „Storymakers. Many voices. Many lives”. Bohaterki wystawy uczestniczyły w warsztatach tworzenia opowieści oraz w spotkaniu z artystą fotografem. Efektem działań jest 12 zdjęć-portretów dziewcząt, które dopasowały do fotografii własne poetyckie wizytówki. Na wystawie prezentowane będą zarówno zdjęcia, jak i wiersze nastolatek uczestniczących w akcji artystycznej. Autorzy ekspozycji postanowili zaktywizować również gości wydarzenia. W trakcie wernisażu będzie możliwość zrobienia sobie portretu fotograficznego i napisania wiersza.
Roman Kalinowski, rembertowski fotograf dokumentujący życie kulturalne i społeczne naszej dzielnicy, na początku czerwca został laureatem I miejsca w ogólnopolskim konkursie Grand Press Photo 2022 w kategorii Documentary Project. Wystawa „12 opowieści o Ja” jest związana tematycznie z cyklem zdjęć zatytułowanym "Daleko od domu", nagrodzonym w konkursie Grand Press Photo.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w sali widowiskowej biblioteki do 21 lipca 2022 r.